Sıkça Sorulan Sorular

1.Erdemir Mühendislik ’te iş fırsatlarını nereden takip edebilirim?

Erdemir Mühendislik iş fırsatlarını web sitemizden, Kariyer.net ve Linkedin portalları üzerinden takip edebilirsiniz.

2. Nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?

Kurumsal web sitemiz olan www.muhendislikerdemir.com.tr ana sayfasında yer alan ‘Kariyer’ bölümü içerisindeki “İş Başvuruları” kısmından başvuruda bulunabilirsiniz ve/veya www.kariyer.net ve www.linkedin.com’ da yer alan ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

3. İşe alım aşamasındaki süreç hakkında bilgi alabilir miyim?

Doğru adayların işe yerleştirilmesini sağlamak amacıyla yapılandırılan yetkinlik bazlı seçme ve yerleştirme sürecinde insan kaynakları ve bölüm yöneticileri ortak çalışır. İnsan Kaynakları, ön değerlendirme sürecini yöneterek adayla telefon mülakatı gerçekleştirilir. Nitelikleri sağlayan adaylar mülakata davet edilir. Adayın kurum kültürüne uygunluğu, aranan pozisyon ile adayın niteliklerinin eşleşmesi, mesleki bilgisinin değerlendirilebilmesi için aday, İK ve bölüm yöneticisi ile ortak bir görüşme gerçekleştirir. Adaylar, süreçte İngilizce yabancı dil yeterlilik sınavına tabi tutulur. Olumlu değerlendirilen adaylar gerekli görülen durumlarda bir üst seviyedeki yöneticiler ile tanıştırılır. Olumlu değerlendirilen adayın referans araştırması yapılır. Tarafsız bir değerlendirme yapılabilmesi için Kişilik Envanteri Testi de uygulanarak İnsan Kaynakları ve birim yöneticilerinin gözlemleri teorik olarak da doğrulanır. Ardından adayın seçme sürecinin tamamlanması ile sonuç adaya bildirilir. Teklif geçilerek, işe giriş süreci başlatılır.

4. Yeni mezunlar için iş olanakları nelerdir?

Zaman zaman ihtiyaçlar paralelinde Yeni Mezun İşe Alım Programı yürütülmektedir.

5. Eğitim ve gelişim olanaklarınız nelerdir?

Erdemir Mühendislik İnsan Kaynakları, Erdemir Mühendislik’i dünya klasında bir şirket olmaya taşıyacak ve bunu sürdürebilir kılacak insan kaynağını yetiştirme vizyonu ile tüm çalışanlarına ulaşmayı hedeflemektedir.

Erdemir Mühendislik yetenek yönetiminde ve eğitim- gelişim faaliyetlerinde yeni uygulamalar ve yöntemlere yatırım yaparak ilerlemeye devam etmektedir.

Yetenek yönetimi ile mevcut organizasyonun yetenek ihtiyaçlarını karşılamak ve çalışanlarımızı uygun gelişim planları ile destekleyerek organizasyonun insan kaynağını rekabetçi hale getirmek amaçlanmaktadır.

Eğitim faaliyetlerimizde teknik, kişisel ve liderlik gelişim eğitimlerimiz, iç eğitim ve dışarıdan tedarik edilen eğitim programları ile desteklenmektedir. Dijital platform üzerinden çalışanlara geniş bir eğitim seti sunulmakta, çalışanlarımız bu alana 7/24 ulaşıp dilediği eğitimi alabilmektedir.

6. Erdemir Mühendislik’te performans yönetimi nasıl işlemektedir?

Erdemir Mühendislik Şirketinde "Kurumsal Karne" mantığı ile kurgulanmış performans yönetim sistemi bulunmaktadır. “Kurumsal Karne” içerisinde hedefler kurum hedeflerinden bireye indirilir. Yılsonu değerlendirmelerinde, iş hedefi gerçekleşme oranları ve temel/yönetsel yetkinlikler üzerinden değerlendirme yapılır.

© 2023 Erdemir Mühendislik Tüm Hakları Saklıdır.
Etik Mail etik@erdemiretik.com Etik Telefon 0 850 211 3000